Informacja o dofinansowaniu

Informacja o dofinansowaniu

Szkoła Polska im. Jana Pawła II w Bedford informuje, że uzyskała dofinansowanie od Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” ze środków Kancelarii Senatu RP w ramach opieki nad Polonią i Polakami za granicą w 2018 r. zgodnie z pkt. 11 instrukcji rozliczania dotacji w 2018r.

Praca dla nauczyciela!

Praca dla nauczyciela!

Polska Szkoła Sobotnia im. Jana Pawła II w Bedford poszukuje dynamicznego i kreatywnego nauczyciela j. polskiego i historii, do pracy w szkole, w soboty od 9.00-13.00.

Stanowimy zgrany zespół wykwalifikowanych nauczycieli, których łączy przede wszystkim pasja. Jeżeli masz czas w soboty, potrafisz w ciekawy sposób przekazywać wiedzę i chcesz realizować się w swoim zawodzie – to serdecznie zapraszamy! Dołącz do nas!

Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie CV i krótkiego listu motywacyjnego pocztą elektroniczną na adres:

szkola.polska.bedford@gmail.com

Zapisy do naszej szkoły nadal trwają!

Zapisy do naszej szkoły nadal trwają!

Jeżeli chcesz, żeby Twoje dziecko w radosnej atmosferze nauczyło sie pisac i czytać po polsku, poszerzyło wiedzę ogólną o polskiej kulturze i tradycji. Poznało historię Polski. Bralo udział w lekcjach religii. Nasza szkoła oferuje to wszystko, a nawet dużo więcej. Organizujemy wiele ciekawych imprez kuluralnych, warsztatów, jeździmy na wycieczki, jeździmy na przestawienia teatralne, bierzemy udział w różnych konkursach. ZAPRASZAMY, dołącz do nas.

Mieliśmy małe problemy techniczne, ale już wszystko działa 
Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na naszej stronie:
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY
Wszelkie zapytania oraz wnioski można składać pocztą elektroniczną na adres:

szkola.polska.bedford@gmail.com

ZAPRASZAMY!!

 

DODATKOWE INFORMACJE:

Terminy zajęć:
Startujemy: 22.09.
I trymestr:
wrzesień: 22, 29,
październik: 6, 13, 20
listopad: 3, 10, 17, 24
grudzień: 1

II trymestr:
grudzień: 8, 15
styczeń: 12, 19, 26
luty:2, 23
marzec: 2, 9, 16

III trymestr:
marzec: 23, 30,
kwiecień: 6, 27
maj: 11, 18,
czerwiec: 8, 15, 22, 29

Opłaty:
Opłata za każdy trymestr to: £70 za pierwsze dziecko, £40 za drugie dziecko i £30 za trzecie dziecko w rodzinie + opłaty za podręczniki.

Wpłat dokonujemy na konto szkoły:

The Polish School in Bedford CIC
1 Lurke Street, MK40 3TN
Sort code
60-02-42
Account number:
69663742

Wsparcie Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”

Wsparcie Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”

Szkoła Polska im. Jana Pawła II w Bedford informuje, że uzyskała dofinansowanie od Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” w ramach projektu „Wsparcie funkcjonowania polskich szkół społecznych w Wielkiej Brytanii, Irlandii i Stanach Zjednoczonych Ameryki” w 2017 roku w kategorii: opłaty za wynajem lokalu szkoły oraz obowiązkowe ubezpieczenia uczniów, ze środków Kancelarii Senatu RP w ramach opieki nad Polonią i Polakami za granicą zgodnie z pkt. 11 instrukcji rozliczania dotacji 2017.

Godło

Wsparcie  Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”

Wsparcie Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”

Informujemy, że nasza szkoła korzysta ze wsparcia od Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” ze środków Kancelarii Senatu RP w ramach opieki nad Polonią i Polakami za granicą w 2016 r.. Dofinansowanie czynszów za lokale szkolne, opłat eksploatacyjnych jak również doposażenie w pomoce dydaktyczne.

Godło

„Wspólnota Polska” – dofinansowania

„Wspólnota Polska” – dofinansowania

Informujemy, że nasza szkoła korzysta ze wsparcia, jakie ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP oferuje Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”. Dofinansowanie czynszów za lokale szkolne, opłat eksploatacyjnych jak również doposażenie w pomoce dydaktyczne odbywa się w ramach konkursu „Współpraca z Polonią i Polakami za granicą w 2015 roku”.

Konkurs recytatorski

Konkurs recytatorski

„Niektórzy
Czyli nie wszyscy
Nawet nie większość, ale mniejszość
Nie licząc szkół, gdzie się musi
I samych poetów,
Będzie tych osób chyba dwie na tysiąc”

Wisława Szymborska – „Niektórzy lubią poezję”

Czytanie poezji polega między innymi na tym, że niekiedy omija ona naszą wiedzę, odwołując się do uczuć, obrazów, skojarzeń – nie musimy zrozumieć każdego słowa, wersu czy wiersza. Aby przeczytać wiersz nie musimy koniecznie siedzieć w całkowitej ciszy, z herbatą i ołówkiem w ręku i absolutnie nie pozwolić by cokolwiek nas rozpraszało. Poezja jest tajemnicą i jak każdą tajemnicę możemy próbować ją zgłębić. To rodzaj żywiołowej mowy, transu i modlitwy jednocześnie. To także język, który – jak mówił Josif Brodski – „wie lepiej”. To jest właśnie olbrzymia frajda, zanurzać się samemu w świecie, którego nie znamy, w którym sami musimy podejmować wybory, decydować, co nam się podoba, a co nie.

Czasem nasz wybór pokryje się z tym, co sądzi szacowne jury, innym razem będziemy sami przeciw wszystkim, ale będziemy mieli pewność, ze to nasz wybór.

The Polish School in Bedford CIC zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w konkursie recytatorskim „ Jan Paweł II – spotkania z poezją ”. Jeśli chcesz zanurzyć się w świecie poezji zgłoś się niezwłocznie. Wszystkie informacje dotyczące konkursu zawarte są w naszej ulotce. Zapraszamy.

Regulamin konkursu

Formularz zgłoszeniowy

Obchody Święta Niepodległości

Obchody Święta Niepodległości

11 listopada to dla nas, Polaków, jedna z najważniejszych dat w kalendarzu. Właśnie wtedy obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. To właśnie 11 listopada 1918 r., po 123 latach zaborów, nasz kraj znów pojawił się na mapie Europy.

Zdjęcia z obchodów

Z życia szkoły

Calendar

Listopad 2019
P W Ś C P S N
« Sty    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930