Konkurs ortograficzny

Piękno języka polskiego opiewane w literaturze znane jest nam wszystkim. Na obczyźnie może jeszcze bardziej uczymy sie go od nowa bo jak pisał Mikołaj Rej “Polacy nie gęsi i swój język mają,, – zatem czy dbałość o jego poprawną wymowę i pisownię ma sens ? W Milton Keynes w Polskiej Szkole MK odbył się międzyszkolny konkurs ortograficzny. W szranki stanęli uczniowie czterech polskich szkół, aby poprawność języka połączyć z dobrą zabawą, jak również cennymi nagrodami.
Nie sposób nie podziękować Pani Iwonie Mekarskiej i całemu ciału pedagogicznemu tejże szkoły za tak wspaniałą oprawę i atmosferę. Mamy nadzieję, że ta piękna inicjatywa wpisze się na trwałe w kalendarz polskich sobotnich szkół. Spotkanie nauczycieli, podzielenie się swoimi doświadczeniami, problemami, suksesami napewno pozytwnie wpływa na podnoszenie poziomu nauczania, a co za tym idzie lepszym nauczaniem powierzonych nam dzieci. Nasza szkoła reprezentowana była przez 5 cioro uczniów w dwóch kategoriach wiekowych. Amelia Stós, Zuzanna Ćwikła, Krzysztof Domarus, Kacper Schwakowski i Maciej Ratajczyk to przedstawiciele naszej szkoły, którym za godne reprezenowanie dziękujemy. Z niezmierną radoscią ogłaszamy iż Mistrzem Ortografii Języka Polskiego na rok 2015 została uczennica Zuzana Ćwikła – gratulujemy. Coż praca naszych nauczycieli przynosi korzyści i zadowolenie. Nagrody rozdane, ale my nie spoczniemy na laurach, przed nami kolejne konkursy i wyzwania zatem ze zdwojonym zapałem bierzemy sie do pracy, a szkole w Milton życzymy kolejnych wspaniałych inicjatyw i suskcesów .

Administracja Szkoły Jana Pawła II w Bedford: Dorota Schwałkowska i Andrzej Gąsienica

Zdjęcia z wydarzenia