Konkurs recytatorski

Konkurs recytatorski

„Niektórzy
Czyli nie wszyscy
Nawet nie większość, ale mniejszość
Nie licząc szkół, gdzie się musi
I samych poetów,
Będzie tych osób chyba dwie na tysiąc”

Wisława Szymborska – „Niektórzy lubią poezję”

Czytanie poezji polega między innymi na tym, że niekiedy omija ona naszą wiedzę, odwołując się do uczuć, obrazów, skojarzeń – nie musimy zrozumieć każdego słowa, wersu czy wiersza. Aby przeczytać wiersz nie musimy koniecznie siedzieć w całkowitej ciszy, z herbatą i ołówkiem w ręku i absolutnie nie pozwolić by cokolwiek nas rozpraszało. Poezja jest tajemnicą i jak każdą tajemnicę możemy próbować ją zgłębić. To rodzaj żywiołowej mowy, transu i modlitwy jednocześnie. To także język, który – jak mówił Josif Brodski – „wie lepiej”. To jest właśnie olbrzymia frajda, zanurzać się samemu w świecie, którego nie znamy, w którym sami musimy podejmować wybory, decydować, co nam się podoba, a co nie.

Czasem nasz wybór pokryje się z tym, co sądzi szacowne jury, innym razem będziemy sami przeciw wszystkim, ale będziemy mieli pewność, ze to nasz wybór.

The Polish School in Bedford CIC zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w konkursie recytatorskim „ Jan Paweł II – spotkania z poezją ”. Jeśli chcesz zanurzyć się w świecie poezji zgłoś się niezwłocznie. Wszystkie informacje dotyczące konkursu zawarte są w naszej ulotce. Zapraszamy.

Regulamin konkursu

Formularz zgłoszeniowy

Leave a Comment

*Required fields Please validate the required fields

*

*

Calendar

Marzec 2021
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031