Polska Szkoła Sobotnia im. Jana Pawła II powstała w 2010 roku z inicjatywy ludzi dobrej woli pragnących stworzyć miejsce, w którym dzieci mogłyby uczyć się ojczystego języka.

Przez pierwszy rok działalności szkoła była jednym z projektów PBIC (Polish-British Integration Centre).

Po długiej i owocnej pracy zarejestrowaliśmy naszą szkołę w Companies House jako odrębną niezależną organizację o nazwie „The Polish School in Bedford CIC”. To otworzyło nam nowe możliwości pozyskiwania funduszy na jej działalność.

Na początku do naszej szkoły uczęszczało 23 Uczniów. Z miesiąca na miesiąc Uczniów przybywało. Pod koniec pierwszego roku istnienia szkoły mieliśmy 64 Uczniów.

Kolejnym ważnym krokiem w historii szkoły było wynajęcie biura – umożliwiło to prowadzenie zajęć j. polskiego dla obcokrajowców oraz kursów j. angielskiego dla Polaków.

Wraz ze wzrostem liczby Uczniów rozszerzaliśmy ofertę szkoły wprowadzając różne nowe zajęcia i projekty, m.in.:

• kurs j. angielskiego dla rodziców,
  • zespół „Promethidion”, który reprezentuje naszą mniejszość na różnych festiwalach i propaguje polską kulturę,
  • program pomagający uaktywnić się zawodowo,
  • kurs pt. „jak mówić aby dzieci nas słuchały, jak słuchać aby dzieci do nas mówiły”,
  • zajęcia z j. polskiego prowadzone w szkołach angielskich jako ”after school club”.

Praca z ludźmi i obserwowanie postępów naszych Uczniów daje nam ogromną satysfakcję i motywację do dalszego rozszerzania i doskonalenia naszej oferty.

Calendar

Maj 2019