Polska Szkoła Sobotnia im. Jana Pawła II

Przyjazne miejsce do nauki i rozwoju dla Twojego dziecka

Nasze cele
Zadaniem naszej szkoły jest wychowanie dobrego, wykształconego i odpowiedzialnego młodego człowieka, który będzie dumny ze swojego polskiego pochodzenia, kultury i tradycji oraz osiągnie sukces w życiu rodzinnym i zawodowym. Działalność ta ma sprzyjać zachęceniu do udziału w życiu społecznym i integracji ze społeczeństwem brytyjskim, zachowując poszanowanie i zrozumienie polskich tradycji oraz kultury.
Czego nauczamy
Uczymy poprawnej polszczyzny, historii, zagadnień współczesnych, geografii i religii. Program uwzględnia także elementy kultury i obyczajów polskich. W przyjaznej i twórczej atmosferze nasi uczniowie dowiedzą się dlaczego jesteśmy dumni z Kopernika i Chopina, z pokoleń powstańców i emigrantów, z Lecha Wałęsy i Papieża Jana Pawła II. Program z języka polskiego w klasach gimnazjalnych i licealnych przygotowuje do egzaminu GCSE i A-level. Nauczyciele pracują z podręcznikami polskiego Ministerstwa Edukacji.
Jak integrujemy
W szkole nie tylko dzieci i młodzież poznają nowych przyjaciół, ale i rodzice spotkają tu rodaków z całej północno-zachodniej Anglii. O dobry, swojski klimat zadbamy zwłaszcza podczas wiosennego pikniku rodzinnego.
Jak aktywizujemy
Dzieci przygotowują kartki bożonarodzeniowe i laurki na dzień babci, malują pisanki, uczą się kolęd. Ich prace znajdą się potem na corocznym kiermaszu, a o wszystkim napisze nasz 'Supełek' redagowany przez starszych Uczniów. Po lekcjach nasze dzieci śpiewają, tańczą, malują, uczą się w kółkach zainteresowań i przygotowują do konkursu wiedzy o Polsce, grają w szkolnym teatrze albo trenują piłkę nożną pod okiem doświadczonych trenerów. Zachęcamy Uczniów do czytania książek i oglądania filmów po polsku (do wypożyczenia w szkolnej bibliotece).
Czym się wyróżniamy
Choć nasze korzenie wywodzą się z polskiej, katolickiej tradycji, jesteśmy pragmatycznie nastawieni do dzisiejszych realiów świata. Dbamy o to, aby zdolniejsze dzieci mogły skutecznie rozwijać swoje talenty, natomiast dzieci, które napotykają trudności, są motywowane w odpowiedni sposób, aby mogły osiągnąć swój rzeczywisty potencjał.
Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali
Author Photo
Jan Paweł II
Zobacz także:
Gdzie jesteśmy
Zajęcia odbywają się w Soboty w godzinach 9:00 - 13:00