Przygotowywanie palm Wielkanocnych

Przygotowywanie palm Wielkanocnych

Palma wielkanocna to nieodłączny symbol Niedzieli Palmowej. Zwyczaj święcenia gałązek znany jest w Polsce już od średniowiecza. Tradycyjne palmy wielkanocne przygotowuje się z gałązek wierzby. To nie przypadek, bo w symbolice kościoła jest ona znakiem zmartwychwstania i nieśmiertelności duszy. Niedziela Palmowa to wyjątkowe wydarzenie dla wszystkich Katolików. Swięto to jest obchodzone na tydzien przed Wielkanocą i przypomina wierzącym o tryumfalnym wjeździe Jezusa do Jerozolimy przed ukrzyżowaniem. Wierni czczą to wydarzenie, przynosząc do kościołów palmy, by je poświęcić. Później zanoszą je do domów i trzymają aż do kolejnych świąt. Istotne jest również to, że Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień, czyli najważniejszy moment w religii katolickiej, upamiętniający cierpienia Jezusa przed ukrzyżowaniem. Mimo tego, Niedziela Palmowa jest radosnym świętem i przypomina także o zmartwychwstaniu oraz zapowiedzi życia wiecznego. Wierni pragną to uczcić i wybierają jak najbardziej kolorowe, kojarzące się z radością, palmy.
W tym roku uczniowie naszej szkoły aktywnie uczestniczyli w ich przygotowywaniu.

Zdjęcia z wydarzenia

Leave a Comment

*Required fields Please validate the required fields

*

*

Calendar

Marzec 2021
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031